.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку з інформатики на тему "Служба World Wide Web. Робота з WWW, гіпертекст. Адреса Web-сторінки. Програми-броузери. Файлові ресурси в Internet. Пошук інформації в Інтернет, пошукові системи" 


План-конспект уроку з інформатики на тему "Служба World Wide Web. Робота з WWW, гіпертекст. Адреса Web-сторінки. Програми-броузери. Файлові ресурси в Internet. Пошук інформації в Інтернет, пошукові системи"

ТЕМА УРОКУ.  Служба World Wide Web. Робота з WWW, гіпертекст. Адреса Web-сторінки. Програми-броузери. Файлові ресурси в Internet. Пошук інформації в Інтернет, пошукові системи.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ввести поняття WWW та гіпертексту. Навчити учнів працювати з WWW та програмами-браузерами. Вивчити способи пересування по веб-сторінках та методи пошуку інформації в мережі Інтернет.
Розвиваюча. Розвивати практичні навички роботи з ПК, уміння працювати з програмою-браузером, пам’ять. Розвивати навички роботи з клавіатурою.
Виховна. Виховувати культуру поведінки та здоровий моральний дух.

ОБЛАДНАННЯ:  Комп’ютери класу. Мережа Інтернет.

НАГЛЯДНІСТЬ:  Навчальний сайт “Інтернет”.

ХІД УРОКУ.

І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці

ІІ. Актуалізація теми уроку.
? 1. Що ви знаєте про службу WWW?
? 2. Для чого потрібна служба WWW?

ІІІ. Перевірка вивчення матеріалу.
Фронтальне опитування учнів по минулому уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Виникнення WWW.
Найбільш значною подією в історії Internet стала розробка служби World Wide Web (скорочено WWW). Автори WWW – дослідники Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (European Particle Physics Laboratory, GERN) у Женеві, фізики Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Вчені вирішили створити таку систему, котра дозволила б усім фізикам Європи обмінюватися через Internet результатами досліджень у вигляді ілюстрованого тексту, що включає зсилання на інші публікації. Зараз WWW є службою Internet, що найбільш динамічно розвивається. Цей формат дозволяє розміщувати в одному документі текстову, графічну, аудіо- та відеоінформацію.
В 1989 році Тім Бернерс - Лі із Женевської лабораторії практичної фізики (GERN) запропонував систему, що базується на принципі гіпермедіа.
  В 1991 році система була практично реалізована й отримала назву World Wide Web. Дослівно ця назва перекладається як "Павутиння , шириною на весь світ", але її як правило називають Всесвітнім павутинням, або Web - ситемою, або WWW.
2. Гіпертекст.
Для пропозиції своїх ресурсів досить великій аудіторії користувачів мережа Web спирається на такі механізми:
Єдина система найменувань, за якими ресурси можуть бути знайдені в мережі, основана на так званих адресах URL (Uniform Resource Locator - уніфікований показник інформаційного ресурсу);
Протокол для організації доступу до іменованих ресурсів за допомогою мережі, в якості якого виступає протокол НТТР (HyperText Transfer Protocol - протокол передачі гіпертекстових файлів);
Гіпертекст, який полегшує навігацію по ресурсах, для створення якого використовується мова HTML (HyperText Markup Language - мова розмітки гіпертексту).

3. Пошук інформації.
У Мережі пошук забезпечують спеціальні пошукові служби. Уміння користуватися ними, власне кажучи, і складає уміння користуватися Internet. Усі пошукові системи Internet засновані на гіперпосиланнях. Звертаючись до пошукової служби, ми формулюємо запит, у якому формально описуємо те, що хочемо знайти. Провівши потрібні операції, служба формує Web-документ, що складається з гіперпосилань, що ведуть до ресурсів Internet, які відповідають нашому запиту. Яким з цих гіперпосилань ми скористаємося - справа наша.
Пошукові каталоги схожі на предметні каталоги суспільних бібліотек. На початковій сторінці пошукового каталогу ми обираємо тему, яка нас цікавить, далі у рамках теми обираємо категорію, потім підкатегорію, і так далі, поки не отримаємо конкретний список Web-ресурсів, рекомендованих для перегляду. Найбільшим пошуковим каталогом світу сьогодні вважається пошукова система Yahoo! (www.yahoo.com) Вона надає приблизно 1 млн. посилань до ресурсів Internet, тобто охоплює тисячну частину всього Web-простору.
Коли розмір World Wide Web збільшився від декількох десятків сайтів до сотень мільйонів, стало зрозуміло, що людина не в змозі самостійно переглядати таку кількість сайтів, тим більше знаходити нові. Тому почалися розробки програм, що здатні подорожувати по Web-вузлах Internet, переглядати Web-сторінки і копіювати їхній зміст на центральний сервер пошукової системи. Такі програми називають "черв'яками", "павуками", "пошуковими роботами" (скорочено "ботами"), "пошуковими машинами", "краулерами" і т.п. Різноманіття назв зв'язане з тим, що кожна пошукова система створює свою власну, неповторну програму і дає їй своє ім'я, що згодом стає загальним.

Російські та українські пошукові системи

  МЕТА             http://www.meta.ua
  Aport                  http://www.aport.ru
  Rambler     http://www.rambler.ru
  Яndex                      http://www.yandex.ru

V. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.

VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки уроку та вивченого матеріалу.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.  Конспект.

Search:
????????...

як знайти ціну поділки

Твір на тему "Мораль і принципи життя аристократів і буржуазії часів Мольера?

Гектор риси характеру

реферат на тему комедия

аксіом стереометрії

розв`язок лабораторних робіт з фізики 11

оборона буші скачать

Захар беркут 9 частина

Конспект уроку Структура інформаційної системи

синоніми дружній?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010