.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку з інформатики на тему "Проблеми безпеки та захисту інформації в глобальній мережі Інтернет" 


План-конспект уроку з інформатики на тему "Проблеми безпеки та захисту інформації в глобальній мережі Інтернет"

ТЕМА УРОКУ. Проблеми безпеки та захисту інформації  в глобальній мережі Інтернет.

МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Закріпити та розширити знання і вміння учнів по темі. Підготуватися до тематичної атестації. Ознайомити учнів із основними проблемами захисту інформації та безпеки в Інтернеті.
Розвиваюча. Розвивати практичні навички роботи з ПК, уміння працювати з текстовим редактором, пам’ять. Розвивати навички роботи з клавіатурою.
Виховна. Виховувати доброту та ввічливість.

ОБЛАДНАННЯ:  Комп’ютери класу. Мережа Інтернет.

НАГЛЯДНІСТЬ: 

ХІД УРОКУ.

І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці

ІІ. Актуалізація теми уроку.
? 1. Чи знаєте ви закон про авторські права та право інтелектуальної та інформаційної власності?
? 2. Чому при роботі в Інтернет постає питання безпеки інформації та людини?
? 3. Навіщо треба захищати інформацію та від кого?
? 4 Якими способами можна, на вашу думку, захистити інформацію від незаконних посягань?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Мережний етикет.
Пам'ятайте, що про Вас судитимуть по тому, як Ви пишете, які слова та вирази використовуєте. У зв'язку з цим, велику увагу слід приділяти мережному етикету (netiquette). Пам'ятайте, що Internet - це сформоване суспільство, яке має власні традиції, переконання, правила та норми поведінки, які необхідно поважати.
Завжди пам'ятайте "правило телефона": подумайте, чи зможете Ви сказати людині по телефону те, про що пишете у листі? Навчіться стисло передавати свої думки, цінуйте чужий час.
Слідкуйте за правописом, і, якщо в Вас виникають сумніви, краще перевіряйте орфографію за допомогою спеціальної команди. Слідкуйте за стилем листа, не соромтесь виражати повагу до свого адресату.
Не забувайте представлятись (особливо, якщо Ви пишете перший лист), адже Ваші співбесідники повинні знати, з ким мають справу. Більшість програм дають можливість автоматично ставити підпис або sign-файл. У такому файлі звичайно пишуть чиїсь улюблені фрази, уривки з віршів, словом, усе, на що вистачає фантазії. Але пам'ятайте, що цим ні в якому разі не можна зловживати. Файл, у якому зміст підпису занадто великий, може виглядати безглуздим, не підійти по контексту до листа.
Дуже важливо показати себе тільки з кращого боку, ніколи не говорити поганого про себе та інших. Будьте цікавим співбесідником, поважайте інших та не забувайте підшучувати над собою, вмійте пробачати і не поспішайте обурюватись.
Не слід панікувати, якщо хтось одразу не відповів на Ваш лист. Можливо, людина дуже зайнята, хворіє, і в неї є тисячі причин баритися з відповіддю. Не варто засипати адресата питаннями, чи отримав він Ваше повідомлення. Якщо Вам дуже важливо знати, чи дійшов лист, використовуйте функцію "сповіщення про доставку" ("уведомление о доставке"). Почекайте деякий час, перш ніж приймати рішення.
Перевіряйте свою поштову скриньку хоча б один раз на день. Отримавши пошту, намагайтеся відповісти одразу. Якщо Ви не можете відповісти швидко, напишіть подібну коротку фразу: "Вашого листа отримано, відповім пізніше". Це буде ввічливо по відношенню до людини, що листується з Вами.
Перш ніж написати інформацію особистого характеру, подумайте, чи не будете Ви потім жалкувати про це? Це стосується не лише електронної пошти, але й різного роду реєстраційних форм, анкет, телеконференцій та форумів.
Коли Ви берете участь в електронній дискусії, Ви не бачите, як посміхається Ваш співбесідник, щоб показати, що він просто жартує. Те, що Вам здається жартом, хтось може сприйняти як образу. Тому, що уникнути непорозумінь та небажаних сварок, люди стали використовувати для передачі емоцій "посмішки" або "смайліки" (від англійського слова smile - посмішка). Якщо після фрази розміщена одна із позначок - :-) або просто :), то її не слід сприймати серйозно.
Якщо Ви уважно придивитесь до позначок, що подані нижче, то побачите, що вони складаються із звичайних розділових знаків, букв, цифр та інших друкованих символів, які легко знайти на клавіатурі комп'ютера. На практиці частіше використовують "смайліки", які зображують обличчя людини та деякі інші. Спробуйте запам'ятати їх значення:
;-) або ;) - підморгування, натяк або жарт;
:-) або :) - посмішка, гумор;
:-( або :( - невдоволення, засмучення;
:-0 - враження, несподіванка;
:-| - серйозність;
:-\ - здивування;
:-* або :* - цілую;
Зверніть увагу на деякі особливості етикету спілкування в чатах, телеконференціях та форумах:
Ні в якому разі не можна влізати у розмову або повідомлення в телеконференції з різкими зауваженнями, які можуть образити інших людей. Якщо Вас "викинули" з якогось чата за грубощі та неповагу до будь-кого з учасників, не ображайтесь, наступного разу будете дотримуватись правил мережного етикету.
Не можна писати повідомлення на тему, яка дуже відрзняється від теми конференції або чата. Якщо у чата або конференції є свої власні правила, спочатку ознайомтесь з ними.
Можна не соромлячись попрохати поради у ввічливій формі - будьте певні, завжди знайдеться людина, яка із задоволенням допоможе Вам.
2. Безпека інформації в мережі.
3. Захист інформації в мережі.

ІV. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей вивченого матеріалу.

V. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки уроку та вивченого матеріалу.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.  Конспект.

 

Search:
????????...

урок подорож на тему володимир великий та ярослав мудрий 5 клас

собор у журбі

роздуми про стан сучасної укр сім"ї

міжбанківські розрахунки схеми

порівняльна характеристика Грицька і Чіпки

порівняльна характеристика Грицька і Чіпки

Моє ставлення до образу Чіпки

Викриття панського лібералізму в драмі "Не судилось"

роздуми про стан сучасної укр сім"ї

жіночі образі у романі Хіба ревуть воли як ясла повні??????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010