.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
План-конспект уроку на тему "Робота з об’єктами в операційній системі" 


План-конспект уроку на тему "Робота з об’єктами в операційній системі"

Тема: Робота з об’єктами в операційній системі
Мета:
освітня: знайомство учнів з основними об’єктами в ОС, поняття файлу, піктограм. Основні вказівки для роботи з об’єктами.
розвиваюча: розширення загальної інформаційної культури учнів.
виховна: виховання прагнення до отримання нових знань.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Вид уроку: урок лекція
Література: Шестопалов Є. А. Інформатика Базовий курс
О.Ю. Гаєвський Інформатика 7-11 клас.
План уроку.
1.    Основні об’єкти в ОС
2.    Поняття файлу. Каталоги файлів.
3.    Шлях до файлу.
4.    Піктограми їх призначення.
5.    Основні вказівки для роботи з об’єктами:виділення, перейменування, створення, відкривання, копіювання,перенесення, вилучення, відновлення, перегляд властивостей.       

Хід уроку
I.    Організаційна частина.
Заходжу в клас, вітаюсь, перевіряю присутніх.
II.    Актуалізація знань.
Скажіть мені будь-ласка, що ми вивчали на минулому уроці. Ми вивчали ОС. Отже хто мені скаже, Який склад має ОС? (базове ядро – керує файловою системою, командний процесор –виконує команди користувача,драйвера –робота з зовнішніми пристроями комп’ютера,утиліти – виконують допоміжні роботи.)
Як класифікують за інтерфейсом ОС? (неграфічні – за допомогою командного рядка; графічні).
Який інтерфейс використовується в Windows? (графічний-взаємодія з користувачем)
1.    Основні об’єкти в ОС.
Всі об'єкти операційної системи представлені на екрані у вигляді значків - піктограм або ярликів
Під об'єктами розуміють все, чим оперує Windows: програма, папка, файл, документ, мережа, диск, пристрій тощо.
Об'єкт на екрані має вигляд стандартної для його типу пікто¬грами з назвою під нею. Є об'єкти, які мають піктограми, що нага¬дують оригінал («Мой компьютер», принтер, монітор, миша тощо).
Робота з об'єктами проводиться за допомогою миші, яка є основним засобом керування. Метод доступу до всіх об'єктів: програм, документів, мережевих ресурсів або пристроїв комп'ю¬тера, зроблена однаковою і зрозумілою.
Вся поверхня екрана монітора вважається робочим столом, на якому розташовані графічні зображення «інструментів». На робочому столі можуть бути піктограми і ярлики об'єктів:
диски, папки, програми, документи, пристрої, засоби налагодження, засоби роботи у мережі тощо.
Головний об'єкт - значок «Мой компьютер». За його допомогою можна відшукати і виконати будь-яку програму, відкрити будь-яку папку, знайти і обробити будь-який документ. Нижче на малюнку стоїть значок «Корзина», в яку «викидають» непотрібні документи, програми та інше «сміття». Якщо видалили щось помилково, то можна його відновити з «Корзини». «Мой компьютер» і «Корзина» - стандартні об'єкти і обов'язкові на робочому столі будь-якого комп'ютера. Крім того, на робочому столі можуть бути розташовані значки папок «Мои документы», «Сетевое окружение» тощо. Наприклад, на наведеному малюнку у правому стовпчику знаходяться значки Microsoft Word для роботи з текстовими документами, Microsoft Excel для роботи з електронними таблицями, Paint для створення і редагування малюнків. Орієнтуватися на робочому столі допомагають спливаючі підказки. Досить встановити вказівник миші на значок об'єкта, щоб через якусь мить з'явився напис з поясненням його призначення. 
2.    Поняття файлу. Каталоги файлів.
Вся інформація, з якою працює комп'ютер,  знаходиться у файлах. Файлова структура призначена для збереження у зовнішній пам'яті різноманітної інформації і швидкого доступу до неї. Вхідна інформація, програми, результати обробки тощо у зовнішній пам'яті рівнозначні - для комп'ютера це файли, в яких зберігається інформація. Файл - це сукупність даних, що розміщена на диску  (магнітному, оптичному...), має ім'я і в процесі зберігання, передачі і обробки вважається за єдине ціле.  Ім'я файлу складається з назви і типу файлу. Назва файлу у Windows може включати англійські, російські і українські (при використанні літер і, є, ї, ґ, І, Є, ї, Ґ іноді виникають проблеми) літери і цифри, а також майже всі розділові і спеціальні знаки (_ $ # & @ / % ( ) { } ' ~ Л ). Windows не дозволяє використовувати символи /\:*?«<>|
Тип файлу (або Розширення) - у більшості випадків 3 (або 4) символи за тими ж вимогами.
Приклади записів імені файлу: заява document.doc метелик. журнал.bmp. Назву файлу призначає користувач, тип - операційна система. Серед типи розширень, наприклад, такі: .txt - текстові файли; .doc - текстові документи Word; .bat - командні файли; .xls - табличні документи Excel; сom,.exe - програми; .bmp - графічні документи Paint; На дискетах, вінчестері і компакт-дисках зберігається багато файлів. Для виконання певної роботи в більшості випадків потрібна сукупність файлів. Наприклад: основна програма, «картинки», звук, текст, інструкції, допоміжні програми тощо. Файли подібного призначення зберігаються в окремих папках, щоб не переплутати їх з іншими файлами. Папки мають назву за попередніми вимогами, розширення для них не вказується. Наприклад: ПРОГРАМИ РЕФЕРАТИ ЛИСТИ ФОТО Кожна папка містить файли, які забезпечують певну роботу, або в яких записують результати одного виду (наприклад, текстові документи). Папка може містити інші папки. Окремі файли, записані на диск можуть об’єднуватися в каталоги, а ті, в свою чергу, - в інші каталоги. Часто каталоги, що містяться в даному каталозі, називаються підкаталогами. В кожному з каталогів можуть міститися файли.
Каталог – це спеціальний файл, у якому реєструються інші файли, а також каталоги, вкладені в даний каталог
3.    Шлях до Файлу (адреса)
Щоб забезпечити доступ до підкаталогу або файла, потрібно вказати шлях до даного об’єкта по деревоподібній структурі каталогів. Імена файлів записуються у папках, які розміщуються на дисках або в інших папках. Диски мають позначення А: і В: дисководи для дискет, С: (D:, Е:...) - логічні диски вінчестера, F: (G:, Н:...) - дисковод для компакт-дисків (CD-ROM). Ім'я тимчасовому пристрою (флеш-пам'ять, цифрова камера тощо) надається після приєднання до комп'ютера. Файли на різних дисках у різних папках можуть мати однакові імена. Як же розпізнати, наприклад, файл лист- 5txt, який знаходиться на диску С: в папці ЛИСТИ, і файл з таким самим іменем на диску Е: в папці з таким же іменем? Очевидно, що крім імені файлу, необхідно вказувати позначення диска, а також ім'я папки (послідовність папок), в якій цей файл знаходиться.
Наприклад: С:\робота\листи
4.    Піктограми їх призначення.
Піктограми Windows дає можливість користувачу керувати комп'ютером за допомогою графічних символів. Такі символи називають піктограмами, значками або «іконками».
Піктограма - це маленька картинка з пояснюючим підписом знизу.
Щоб комп'ютер виконав певну команду, досить вибрати потрібну піктограму і двічі клацнути на ній лівою кнопкою миші. В залежності від виду піктограми реакція на ці дії може бути різною. Кожному об'єкту Windows автоматично надає відповідну піктограму. Піктограмами зображуються дисководи для дискет і компакт-дисків, вінчестер, пристрої, папки, файли, засоби налагодження системи тощо. Мають свої піктограми миша, засоби мультимедія, є піктограми «Шрифты», «Язык и стандарты» тощо. Windows не робить принципової різниці між дисками, папками, документами або файлами - всі вони виглядають як піктограми, тільки малюнки у них різні. Піктограми присутні всюди: на робочому столі і у будь-якому вікні. Кожна Windows-програма (Windows- додаток) може мати власну, не подібну до інших, піктограму. Всі програми і документи, для яких не встановлено іншої, використовують стандартні піктограми. За виглядом піктограми майже завжди можна визначити тип об'єкта. Піктограми під картинкою мають пояснюючий текст, який, зазвичай, відповідає назві папки або документа. Ярлики створює користувач за власними потребами. Користу¬ватись піктограмами об'єктів не завжди зручно. Піктограма об'єкта може бути схована в «глибині» папок, і пошук її займе значний час. Щоб не добиратися до необхідного об'єкту через нагромадження папок і меню, можна записати повний шлях у спеціальний файл, при відкритті якого система знаходитиме і відкриватиме об'єкт.
Ярлик - це засіб швидкого доступу, який містить лише шлях до відповідного об'єкта.
Ярлик у лівому нижньому куті має маленький прямокутник, всередині якого зображена стрілка. Ярлик (або кілька ярликів в різних місцях) можуть мати диски, папки, програми і документи. Ярлик дає можливість відкривати яку завгодно папку або документ навіть тоді, коли користувач не має жодного уявлення, де у комп'ютері знаходиться цей об'єкт. Ярлики, як правило, розташовують на робочому столі Win¬dows, щоб вони були завжди під рукою. Ярлик відіграє роль«запобіжника» від некваліфікованих дій початківця. Знищення ярлика не приводить до знищення відповід¬ного об'єкта, для швидкого пошуку якого він призначений.
5.    Основні вказівки для роботи з об’єктами:виділення, перейменування, створення, відкривання, копіювання,перенесення, вилучення, відновлення, перегляд властивостей.   
Виділення: Перед тим, як виконати операцію над об’єктом (копіювання, переміщення), його потрібно виділити. Виділення одного об’єкта здійснюється за допомогою натисканням миші. Якщо вам потрібно виділити декілька розташованих підряд об’єктів, виділіть перший, а потім з тримаючою клавішею Ctrl.
Створення: Хороша організація зберігання файлів полягає у тому, що во повинні мати своїх власників і знаходитися у їх власних папках. Краще, якщо назви папок будуть відповідати прізвищам їх власників або призначенню документів в них.
Папку можна створити:
•   на робочому столі;
•   на дискеті або оптичному диску CD-RW або DVD-RW;
•   на вінчестері;
•   всередині будь-якої папки.
Щоб створити власну папку, необхідно виконати такі .дії:
•   відкрити вікно «Мой компьютер»;
•  у вікні «Мой компьютер» двічі клацнути на піктограмі диска (наприклад, D:), де буде створена папка;
•   на вільному місці вікна папки диска клацнути правою кнопкою миші - відкриється контекстне меню;
•   встановити вказівник миші на команду «Создать * » - від¬криється додатковий список (див. малюнок);
•   перевести вказівник миші у додатковий список і клацнути на команді «Папку»;
•   контекстне меню і список щезнуть, у вікні диска з'явиться піктограма папки, поруч - прямокутник для запису назви;                                     
Необхідно запам'ятати, на якому диску і з яким іменем знахо¬дься власна папка, щоб зберігати в ній свої документи. Час від су можна переглядати її зміст, для чого кожного разу доведеться укривати вікно «Мой компьютер», далі відкривати вікно диска, знаходиться папка, і, нарешті, відкривати свою папку.
Перейменування:
Копіювання: – це створення нового об’єкта, зміст якого збігається зі змістом первинного об’єкта.
Переміщення: – це переписування об’єкта в новий каталог.
Для переміщення (копіювання) об'єкта (файла або папки) лівою кнопкою миші необхідно виконати такі дії:
•   послідовно відкриваючи папки у лівій половині вікна, пройти шлях до папки, у якій знаходиться потрібний об'єкт (файл або папка) - в правому полі з'явиться її вміст;
•   у правому вікні встановити вказівник миші на об'єкт, натиснути ліву кнопку і, не відпускаючи (!) її, перетягти його на потрібну папку в лівій половині і, коли вона виді¬литься кольором, відпустити кнопку.
Якщо файл або папку перетягують в межах одного диску, то він переміщається (зникає на старому місці і з'являється на новому). Якщо ж файл (або папку) перетягують з одного диска на інший, то він копіюється (залишається на старому місці і з'являється на новому). Цю операцію краще робити у режимі великих значків (на робочому столі у контекстному меню виконати команду «Свой¬ства» «=> «Эффекты» «=> «Использовать крупные значки»). При виконанні операції перетягування початківці можуть помилково «вкинути» об'єкт не в ту папку.
Для скасування помилкової дії необхідно відкрити меню «Правка» і виконати команду «Отменить» або натиснути клавіші Ctrl + Z.
З мовчазної згоди під час перетягування Windows показує виконувану дію значками для візуального контролю:
піктограма об'єкта без позначень    - переміщення;
піктограма об'єкта має праворуч внизу - копіювання;
Можна примусово виконати потрібну дію, натиснувши і утри¬муючи спеціальну клавішу при виконанні перетягування: Shift       - тільки переміщення;
Ctrl   - тільки копіювання.
Для дій з групою файлів необхідно їх виділити. Щоб виділити групу файлів, розташованих один за одним, необхідно, утримуючи клавішу Shift, клацнути на першому та останньому файлі.
Файли, розташовані у довільному порядку, виділяють почерговим клацанням при притиснутій клавіші Ctrl.
Переміщення об'єктів правою кнопкою миші
Переміщати (копіювати) об'єкти можна і правою кнопкою миші, для чого необхідно виконати такі дії:
•    встановити вказівник миші на об'єкт, натиснути праву кнопку і, не відпускаючи (!) її, перетягти об'єкт на потрібну папку в лівій половині і відпустити кнопку - з'явиться контекстне меню;
•   у контекстному меню виконати команду «Переместить» або «Копировать».

Видалення: Видалити непотрібний об'єкт (документ, папку або їхній ярлик) можна одним із способів:
•   на робочому столі або у відкритій папці встановити вказів¬ник миші на піктограму об'єкта, викликати контекстне ме¬ню (клацнути правою кнопкою миші), виконати команду «Удалить»;
•   у вікні відкритої папки позначити потрібний об'єкт (встано¬вити вказівник миші на піктограму, клацнути лівою кноп¬кою), на лівій панелі вікна виконати команду «Удалить файл (папку)»;
•   з робочого столу або з відкритої папки перетягти піктогра¬му об'єкта і відпустити над піктограмою «Корзина»; 
•   виділити об'єкт і натиснути на клавіатурі клавішу   Delete або на панелі інструментів кнопку. Об'єкт на ста¬рому місці зникне і опиниться у вікні «Корзина».

Відновлення:
Щоб повернути на попереднє місце об'єкт зразу після його видалення, необхідно на робочому полі папки викликати контекстне меню і виконати команду «Отменить удаление» або натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Z.
За допомогою вікна «Проводник» можна переглядати структуру файлів і папок, видаляти, копіювати,   перейменовувати їх. Вікно «Проводник» можна відкрити ще так: • у вікні папки виконати команду «Вид» •=> «Панели обозревателя» "=> «Папки» - з'явиться ліве поле «Папки»; • натиснути комбінацію клавіш Win + Е; • на кнопці «Пуск» викликати контекстне меню, у якому виконати команду «Проводник»; • командою «Пуск» •=> «Все программы» •=> «Стандартные» <> «Проводник». Вікно програми «Проводник» Вікно «Проводник» поділене на дві частини: в лівій знаходиться список папок у вигляді ієрархічної структури, з'єднаних пунктирними лініями; в правій відображається вміст вибраної папки. Якщо в місці під'єднання до загальної лінії «дерева» стоїть «+», то це означає, що всередині цієї папки є ще інші. При її розкритті зліва буде відображено новий рівень ієрархії, а справа відобразиться її вміст, при цьому знак «+» заміниться на «-». На вершині ієрархії знаходиться об'єкт «Рабочий стол» На рівень нижче розташовані значки «Мои документы», «Мой компьютер», «Сетевое окружение», «Корзина». В папці «Мой компьютер» зосереджені всі ресурси комп'ютера: дисководи і вінчестер, панель керування, а також інші спеціальні папки в залежності від того, які компоненти встановлені. У лівому полі вікна «Проводник» папки розташовані вздовж лівої границі. Якщо клацнути на значку папки, то її зміст буде показано у правому вікні. При цьому у полі «Адрес:» буде показано шлях до файлів у відкритій папці, яка зображується піктограмою (S. Не слід без потреби клацати на піктограмах файлів у правому вікні - це може призвести до небажаного завантаження програми, зависання комп'ютера і перезавантаження системи. Коли папка містить багато файлів і не всі їх значки поміщаються у вікні, з'являються смуги прокрутки для їх перегляду.. Співвідношення розмірів лівого і правого поля можна міняти перетягуванням вправо або вліво двонаправленої стрілки, що з'являється на розділовій смузі між ними. Щоб закрити ліве поле, необхідно у ньому клацнути на кнопці закрити. Для відновлення поля «Папки» досить клацнути кнопку «Папки» на панелі інструментів.

Search:
????????...

мовні звуки природи

"хиба ревуть воли як,ясла повни"про долю украйнського народу

"хиба ревуть воли як,ясла повни"про долю украйнського народу

етапи мовознавства

що таке психологія мовлення

філософія середніх віків

массаж нетрадиційні методи

педагогичний процес структура и основни компоненти

наземні та орбітальні телескопи

методика профорієнтації в дитячих садках?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010