.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
“Цікаві задачі”, - “Порятунок від спраги” 


“Цікаві задачі”, - “Порятунок від спраги”

Від організаторів конкурсу вимагалося підготувати до змагань описані в книзі Я.І. Переламана “Занимательная физика” (т. 1 (М.: Наука, 1995) с. 99) речі, а саме : пляшку з тоненькою горловиною, закриту металеву консервну банку з соком, шило; також потрібно було написати відповіді на питання: як ми п’ємо?  Як випити воду з пляшки з тоненькою горловиною і як вилити за допомогою шила сік із закритої банки?
Вчитель. Ми маємо дві пляшки з-під одеколону. Всі ми знаємо, які в цих пляшок вузькі горловини. Обидві пляшечки добре простерилізовані і наповнені соком. Бажаючі вгамувати спрагу можуть вийти і випити цей сік. Хто вип’є перший отримає приз. Пити тільки за однієї умови: вам необхідно випити сік із пляшечки, міцно обхопивши горловину губами і не розтискаючи їх. (Учні намагаються виконати завдання, але в них нічого не виходить).
Хто може мені сказати, чому вони не можуть випити цей сік?
(Відповідь. Коли ми п’ємо, то періодично втягуємо з порожнини рота повітря в легені, в роті утворюється область пониженого тиску, і рідина під дією атмосферного тиску направляється туди. Якщо ми не розтискаємо губ, то тиск і в пляшечці, і в роті вирівнюється, і рідина не витікає).
Вчитель. Тепер хто знову хоче втамувати свою спрагу соком. Але тепер інше завдання.
У нас є закрита залізна банка, але немає консервного ножа, проте є шило. Як випити сік за допомогою шила? Свою відповідь потрібно обґрунтувати.
(Відповідь. Потрібно пробити 2 отвори. Якщо банку перевернути, злегка перехиливши, через один отвір буде входити в банку повітря, утворюючи там атмосферний тиск, а з другого – витікати сік під дією власної ваги).

Search:
????????...

метафізична концепція розвитку

Фiлосов чи скнара "гобсек"

теорыъ дитячого розвитку

моє ставлення до чіпки

схеми-опори для розвитку мовлення на уроці німецької мови

розумні вислови про добро і зло

статті поняття податкового менеджменту

опис людини на англійській мові

Машинобудівної та металообробної промисловості України - Реферат

Ферменти- біологічні каталізатори?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010
��������...