.: Menu :.
Home
Реферати
Книги
Конспекти уроків
Виховні заходи
Зразки документів
Реферати партнерів
Завантаження
Завантажити
Електронні книги


????????...

 
��������...
Пристрій для демонстрації деформації згину 


Пристрій для демонстрації деформації згину

Ми маємо можливість спостерігати за явищем деформації згину в 7-му і 10 класі за допомогою простого приладу. Основною частиною приладу є одна дощечка 280х190 мм і товщиною 10 мм; стальна пластинка довжиною 250 мм з гачком, дерев’яний брусок розмірами 25х20 мм з отворами для шурупів, набір тягарців, дві планочки, білий аркуш.
Дощечку 1 ставлять перпендикулярно до планочок і скручують шурупами. На відстані 50 мм від лівого краю дощечки 1 прикручують брусок 2 двома шурупами і на нього прикручують лінійку 3 з гачком 4.
На правому краю дощечки, де закінчується лінійка, в низ креслять поділки 5 і фіксують початкове положення лінійки на нулі. Зафіксувавши початкове положення лінійки на нулю, до гачка чіпляють тягарець масою 100 г і фіксуємо на білій стрічці положення лінійки 1 Н. Зафіксувавши положення чіпляємо брусок масою 200 г і фіксуємо положення лінійки 2 Н. Потім чіпляємо брусок масою 300 г і фіксуємо положення лінійки 3 Н.
Знімаючи тягарці лінійка повертається в початкове положення на нуль, це свідчить про деформацію пружності. А якщо до лінійки вчепити вантаж більшою масою, скажімо 700 г, то ми бачимо, що коли знімаємо тягарці масою 700 г, лінійка не повертається в початкове положення нуль, а скажімо на 0,2 Н, це свідчить про надлишкову деформацію. На лінійку не  діє сила тяжіння (ця сила тяжіння діє на тягарці) а сила зумовлена деформацією тіл. Сила тяжіння є лише причиною виникнення деформації.
Аналізуючи рівень викладу даної теми в шкільних підручниках, можна сказати, що ця тема висвітлена не достатньо. Знати властивості тіл деформуватися дуже важливо в техніці і повсякденному житті. Важливою стороною є те, що учні можуть спостерігати деформацію часто в повсякденному житті (особливо хлопці) в шкільних майстернях, навіть вдома.
Як висновок можна сказати, що цей прилад дає краще зрозуміти дітям уявлення про деформацію і разом про динамометри.


Література.
1.    Фізика 10 клас. Гончаренко С.У.
2.    Елементарний підручник. Фізика. За редакцією академіка Ландсберга Г.С.
3.    Фізика 7 клас. За редакцією Коршака Е.В.

Search:
????????...

урок англійської мови сім чудес України

Позакласна захід з української літератури на тему І Нечуя-Левицького

вірші про снігову королеву

сірководень та методи захисту

артиклі англійської мови

етнопсихологія як галузь психологічної науки

конституційні засади кримінального судочинства

конституційні засади кримінального судочинства

етикет середньовіччя

засоби індивідуального захисту від сірководню?????????? ????????? ????
   
Created by Yura Pagor, 2007-2010