
Модулі. Структура модуля
ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ
1. Структура модуля у BORLAND PASCAL
2. Директива під’єднання include.
3. Директиви asm, assembler, extrernal.
4. Зв’язок з процедурами на інших мовах програмування
5. Створення модуля на BORLAND PASCAL (на прикладі програми з лабораторної роботи)
ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
1. Створити модуль DATE_TODAY, який містить в собі структуру для опису дати та функції SETDATETODAY, DAY_TODAY, MONTH_TODAY, YEAR_TODAY для встановлення відповідно поточної дати, отримання числа, місяця та року з поточної дати.
2. Створити модуль FIN, який містить функції PROCENT_SIMPLE, PROCENT_COMPLEX, AMORT_SIMPLE, AMORT_COMPLEX для нарахування банківського простого та складеного проценту, амортизації за простим та складеним методом. Простий процент нараховується на суму за таким правилом: „До початкової суми додається відсоток за пройдений рік.” Складений процент нараховується на суму за таким правилом: „Відсоток за рік додається до поточної суми. Ця сума використовується для нарахування у наступному році”. Амортизація простим методом нараховується на суму за таким правилом: „Від початкової суми віднімається відсоток за пройдений рік.” Амортизація складеним методом нараховується на суму за таким правилом: „Відсоток за рік віднімається до поточної суми. Ця сума використовується для нарахування у наступному році”.
3. Створити модуль MATEM, який містить в собі структуру для опису комплексного числа, функції IS_SIMPLE (перевірка чи є число простим), IS_FIBONACHI (перевірка чи є дане число числом Фібоначчі) та процедури ADD_COMPLEX, SUB_COMLEX, MULT_COMPLEX, DIV_COMPLEX (додавання, віднімання, множення, ділення двох комплексних чисел).
ЛІТЕРАТУРА
1. Фаронов В.В. Turbo Pascal 7.0 Начальный курс. М.: „НОЛИДЖ”, 1999. – 616 с., ил.